Książkowo :)

Hej, dziś będzie taka mała recenzja pewnej książki, którą Wam już kiedyś przedstawiłam. Jesteście ciekawi?

Chodzi o Bazar Złych Snów. Książkę, którą napisał tzw. Król Horroru, Stephen King. Autor napisał ponad 50 innych książek, z czego wszystkie zyskały status światowych bestsellerów! Opiszę Wam tą książkę, ale nie całą. Składa się ona z 20 różnych opowiadań, które mają podobną tematykę. Wszystkie przerażają i  motywują do myślenia.

„Powstały specjalnie dla Ciebie. Jeśli chcesz, możesz je obejrzeć z bliska, ale ostrzegam, bądź ostrożny. Niektóre z nich mają kły.” – pisze autor we wstępie.

* 130. Kilometr

Wciągnęła mnie ta opowieść, ponieważ jest napisana w taki sposób, że ciężko się od niej oderwać. Przeczytałam ją jednym tchem. Na początku opowiada o chłopcu, który nazywał się Pete. Potem się zaczęło.. Historia o samochodzie, jedzącym ludzi.. Samochód stał na stacji benzynowej. Zatrzymał się mężczyzna, aby sprawdzić czy ktoś jest w środku lub w pobliżu, ponieważ drzwi były otwarte. Pojazd był cały w błocie. Gdy mężczyzna dotknął samochodu, poczuł straszliwy ból. Słyszał jak łamią mi się kości. Nagle go nie było – pochłonął go samochód. Został tylko telefon i obrączka leżące przy samochodzie. To samo spotkało kobietę, następnie rodziców dwójki dzieci, które widziały jak samochód ich pożerał, potem policjanta.. Dzieci uratował chłopiec Pete, który był w pobliżu.

* Wredny dzieciak

To opowiadanie o mężczyźnie, który od dziecka widział w pobliżu wrednego dzieciaka. Na początku dzieciak wyzywał dziewczynkę, przyjaciółkę George’a Hallasa, a potem ukradł jej pudełko. Dziewczynka przebiegała przez drogę i w tej chwili potrącił ją samochód. Gdy George był starszy, miał dziewczynę Vicky. Dziewczyna zawaliła przesłuchanie i wtedy spotkali na ulicy nikogo innego, jak nie tego dzieciaka. Zaczął wyzywać ją i mówił, o przesłuchaniu. Vicky była pewna, że to George go do tego namówił. W domu dziewczyna się powiesiła, czego świadkiem była Carla, przyjaciółka Vicky. Następna była Carla. Była wtedy w ciąży. Oczywiście pojawił się dzieciak. Zginął także ojciec i matka Georga, czyli razem 6 osób. George podstępem złapał dzieciaka i zaczął się pościg. George gonił chłopca przez miasto i gdy ten się przewrócił. Strzelił do niego 6 kul – za Marlee, Vicky, Carlę, jej dziecko, za ojca oraz za matkę. Ludzie byli zszokowani tym co zobaczyli, a George trafił do więzienia.

* Ten autobus to inny świat

To opowieść o mężczyźnie, który jechał taksówką przez Manhattan. Był korek. Stali niedaleko autobusu. Nie był to normalny autobus.. To co w nim zobaczył, zapamiętał do końca życia.. W autobusie siedziała kobieta, a obok niej mężczyzna.. Nagle mężczyzna wyjął z teczki szal. Powąchał go, po czym opuścił. W pewnej chwili mężczyzna wyjął z kieszeni nóż i podciął kobiecie gardło. Potem przycisnął ten szal do jej szyi. Pocałował ją i spojrzał przez szybę. Zobaczył Wilsona i uśmiechnął się szeroko. Kiwnął głową, jakby chciał coś powiedzieć. Wreszcie taksówka ruszyła..

Więcej Wam nie opiszę, bo i tak opisałam Wam to ze szczegółami. Na razie to tyle. Paaapa :*

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>